typologie a dělení látkových testerů
na českem trhu v roce 2012 

 

 

 


Alkoholové testery na jedno použití

Tyto typy testerů jsou nazývány - detekční trubičky . Jedná se o jednorázové testy, které jsou vhodné k orientační zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu jeho užití je zejména ve firmách a institucích. Jsou také vhodné pro kontrolu přítomnosti alkoholu v dechu při domácím použití a pro toto užití jsou také nejvíce oblíbená. Tyto trubičky jsou nejen hygieničtější než přístroj, který používají všichni členové domácnosti, ale jsou z finančního hlediska za velmi příznivou cenu.

Nyní jsou jednoznačně nejvyhledávanější Detekční trubičky  v sadách, kde jsou jednotlivě baleny a je jich v sadě více. Jedině pak tyto sady jsou akceptovány policejními kontrolami i ve Francii . Ja je již o Francouzích známo, jsou precizní, tak očekávejte podrobnou kontrolu i těchto testerů. Je dost možné, že po Vás budou chtít i provedení této zkoužky na vašem testeru, aby se ujistili, že jste schopni a hlavně zvyklí tento test používat. Ostatně my češi jsme podnikaví a přiznejte se, kdo si koupil třeba lékárničku a rozbalil ji, aby se seznámil s jejím obsahem? Nezbytné je dát si pozor na to,aby byly tyto testery originálně zabalené a nepoškozené,jedině tak splňují přísné požadavky vyhlášky. Například francouzská vyhláška jasně definuje povinnosti pro řidiče, kde je nutné mít v dopravním prostředku, pouze vyjma mopedu - originálně zabalený, nepoužitý a certifikovaný alkohol tester. Z toho plyne, že se očekává jednorázový tester, protože tyto podmínky z logiky věci, například u ostatních polovodičových a elektrochemických alkohol testerů nelze splnit.

Francouzské vyhlášce, která vstoupila v platnost v minulém roce tak vyhovují pouze detekční trubičky . Naše firma pro Vás připravila speciální set a la francoise. Tento set obsahuje 5 kusů trubiček, která je jednotlivě hygienicky balená i se svým měrným balónkem.

Řidiči, kteří nesplní tyto stanovené podmínky, hrozí pokuta 11 euro.

 

Detekční trubičky klasické (v balení většinou 10Ks)

Za pomocí těchto trubiček, se provádí jednorázový orientační test na zbytkový alkohol v dechu. Tento typický produkt je vyráběn v České republice ve specializovaných zařízeních. Asi jsme jediní, kdo neřídí s alkoholem a když máme podezření, tak si dýchneme pro kontrolu. Samozdřejmostí je, že pokud trubička zezelená, tak se neblíží jaro, ale máme v dechu alkohol a tudíž nemůžeme řídit! Princip provedení testu je velmi jednoduchý a také pohodlný, takže jej zvládne úplně každý.

Způsob použití:

 • Odstraníme koncové části skleněné trubičky,
 • Nasadíme náůstek (z hygienických důvodů je tento ke každé trubičce zvlášť),
 • na detekční trubičku s náustkem se nasadí balónek, (je jeden pro všechny trubičky a je uložen spolu v balení),
 • přes trubičku se profukuje asi 20 až 40 sekund než je balónek zcela naplněn vzduchem,
 • trubička je tímto vzduchem zahřívána a asi do 2 minut po naplnění sáčku je výsledek vyhodnocen.

Intenzita zabarvení náplně v trubičce závisí na množství zbytkového alkoholu v dechu. Všeobecně se dá říct, že pokud náplň barvu nezmění, tak je vše v pořádku, ale pokud zezelená, nesmíte v žádném případě řídit. O nás češích je známo, že jsme soutěživý a jakákoliv výzva tohoto druhu, je vítaná. A tak se stává, že vypijem nějaké to pivko, zazdíme ho panáčkem a honem si fouknout aby jsme věděli, co že to s námi udělalo. Ale ani u tohoto testu není vhodné provádět test ihned po požití alkoholu, po kouření, jídle či čištění zubů, doba, která by se měla dodržet mezi testováním je cca 15 minut. Tyto jednorázové testy jsou využívány nejčastěji firmami pro kontrolu svých zaměstnanců, školami na namátkovou kontrolu podezřelých žáků, apod.

Není možné používat po negativní zkoušce použitou trubičku znovu, test by se neprovedl.


Balení obvykle obsahuje:

 • 10 x set (trubička + náustek) jednotlivě baleny v samoobslužném sáčku,
 • 1 x měrný balónek se zpevněným hrdlem,
 • Návod na použití (uveden na krabičce).

 

Detekční trubičky v sadách, kde jsou baleny jednotně (každá trubička s balónkem zvlášť)

Tyto detekční trubičky na jedno použití odpovídají novele francouzské vyhlášky, která vstoupila v platnost od 1. 7. 2012 a ministerstvo dopravy ji doporučila k nákupu všem dopravcům, přepravním firmám i jednotlivcům. Tyto detekční trubičky na zbytkový alkohol v dechu se vyrábí v České republice, protože my jsme na alkohol obzvláště opatrní a hlavně máme zlaté české ručičky. Fungují na principu, že se na detekční trubičku s náustkem nasadí balónek, tej je vždy balen ke každé trubičce zvlášť! Přez tuto trubičku se balónek nafoukne, trvá to asi 20 až 40 sekund, poté se zpětným uvolněním vzduchu (vyfukováním balónku) trubička zahřeje a krystalická látka v ní se podle obsahu alkoholu zabarví. Aby bylo možno vyhovět novým zahraničním předpisům, tak v této sadě máte k dispozici balónky jednotlivě ke každé trubičce a jsou tak i baleny není tedy vhodné a ani hygienické balónky dále schovávat. Pokud by tuto typickou naši šetrnost viděla policie ve francii, tak nejen, že ji nebude zajímat , že ostatní trubičky jsou nepoškozeny a hygienicky baleny, prostě naši ekologii neocení a pokutě se nevyhneme.

Zde se také nedoporučuje provést test ihned po konzumaci alkoholu, kouření, jídle či čištění zubů, nutno je počkat minimálně 15 minut, aby byl test proveden věrohodně.
Jednorázové testy, jsou využívány ve firmách pro kontrolu zaměstnanců, ve školských zařízeních, apod. Tento druh testu je velice jednoduchý a pohodlný.

Obsah detekční sady - hygienické balení:

5 x set

 • trubička
 • náustek
 • balónek

Vše je jako set baleno jednotlivě v samoobslužném sáčku.

Návod k použití je vytištěn na krabičce celého balení.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Testy a srovnání alkohol testerů v českých denících

V několika českých mediích vyšly spotřebitelské testy alkohol testerů. Zde naleznete odkazy na tyto testy.

Spuštěn web s informacemi

V rámci bakalářské práce Libora Bláhy na téma "Typy domácích testerů na českém trhu v roce 2012" je spuštěn web mapující toto téma.

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Web: Test Alkoholtester
© Mgr. Libor Bláha 2012

Navigace:
  Zpravodaj:
  Odeslat

  Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.