typologie a dělení látkových testerů
na českem trhu v roce 2012 

 

 

 


Testery na alergeny

Měření alergenů v domácnostech i službách

Alergeny jsou stále častějším problémem domácností, ale také institucí, které provozují služby (hotelierství, výroba madrací a ložních doplňků, ubytovací služby). Je mnoho uživatelů, kteří trpí touto dá se říct generační nemocí - alergií. Je stále větším problémem pro tyto lidi nejen přespat v ubytovacích zařízeních, ale také přizpůsobit svoji domácnost této dispozici. Mezi celosvětovou populací je až 80% alergiků a možnost zjistit kde je centrum problému alergie je velmi složitý proces. Díky testerům si mohou udělat spotřebitelé svůj test a podle výsledku měření poté přizpůsobit užití. Spousa lidí se vzdává například možnosti pořídit si domácího mazlíčka, a to jen kvůli možné reakci a alergeny. Ale zkuzte dítěti, které je alergik vysvětlit, proč mu žádné zvíře co má chlupy nepořídíte. Kolik Vašich dětí se pomazlilo s rybičkou, hlemýžděm či žábou? Každý touží když dosáhne určitého věku po psovi nebo kočce, morčeti atd. A proč si neotestovat zda v jejich srsti je tolik alergenu, aby to způsobilo reakci?

Testery na měření alergenů, v balení po 5 ks

Jedná se o rychlý test na měření alergenů. Tento tester umožňuje uživateli změřit přítomnost alergenů přímo na místě. S tímto měřidlem je možné provést analýzu alergenů domácích prachových roztočů. Spolu s přístrojem je dodána tabulka, na které naměřené hodnoty ihned zhodnotíte.

Návod k použití:

 • Vyjměte test z balení.
 • Zařízením pro měření alergenů přejíždějte v délce jedné minuty po povrchu testovaného předmětu (např. po matraci, čalounění, koberci).
 • Tímto přístrojem setřete prach.
 • Na odebraný vzorek kápněte roztok dodaný spolu s výrobkem.

Změna barvy testeru asi po deseti minutách prozradí koncentraci alergenů.
 

Měření alergenů v balení po 50 ks

Toto velké balení je spíše určeno pro velké organizace jako jsou hotely, ubytovny. ale také to mohou být nemocnice. Mnohostrané použití je důležité nejen pro osoby s onkologickými pacienty a alergiky, kteří o svých alegiích už vědí. Alergie je onemocnění, které může vzniknout kdykoliv a v kterémkoliv věku. Alergie je nemoc této doby! Rychlý test pro měření alergenů  umožňí uživateli ihned na místě provést analýzu alergenů domácích prachových roztočů. Tabulka, na vyhodnocení testu je dodávaná spolu s přístrojem.

Návod k použití:

 • Vyjměte test z balení.
 • Zařízením přejíždějte jednu minutu po povrchu testovaného předmětu (např. po matraci, čalounění, koberci) a stírejte jím prach.
 • Na naměřený vzorek kápněte roztok, který se dodává spolu s výrobkem.

Koncentraci alergenů prozradí změna barvy zhruba po deseti minutách.
 

Tester pro měření množství formaldehydu v balení po 10 ks (samostatně baleno po 1 ks)

Je velmi častým jevem, že se koncentrace formaldehydu ve vnitřním ovzduší bytů vyskytují v mnohdy větším množství než stanovují normy, které zohledňujízdraví uživatelů obytných prostor. Vesrovnání kvality venkovního a  vnitřního ovzduší je možné konstatovat, že venkovní ovzduší se diametrálně liší od ovzduší vnitřního. Liší se svou kvalitou čistoty. Koncentrace formaldehydu, které lze měřit  ve vnitřním ovzduší obytných nebo také pracovních prostor, úzce souvisejí s formaldehydovými vnitřními zdroji, které ovlivňují faktory jako je jejich stáří, teplota a vlhkost. Testery na měření formaldehydu jsou vícečetně testovány v mnoha organizacích . Všechny tyto testované typy jsou poté vhodné i pro provádění direktivních měření formaldehydu.

 

Návod k použití:

 • Stiskněte tlačítko pro spuštění.
 • Přístroj umístěte v místnosti.
 • Po uplynutí doby dvou hodin je test proveden.
 • Porovnejte naměřené hodnoty s přiloženým barevným srovnávacím proužkem.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Testy a srovnání alkohol testerů v českých denících

V několika českých mediích vyšly spotřebitelské testy alkohol testerů. Zde naleznete odkazy na tyto testy.

Spuštěn web s informacemi

V rámci bakalářské práce Libora Bláhy na téma "Typy domácích testerů na českém trhu v roce 2012" je spuštěn web mapující toto téma.

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Web: Test Alkoholtester
© Mgr. Libor Bláha 2012

Navigace:
  Zpravodaj:
  Odeslat

  Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.