typologie a dělení látkových testerů
na českem trhu v roce 2012 

 

 

 


Stanovená měřidla - zákonem respektované alkohol testery

V této kategorii se jedná se o alkohol testery, jejichž důkazní a výpovědní hodnota je shodná s hodnotou získanou krevním rozborem. Všechny jsou vybaveny Fuell Cell senzorem a jsou z produkce renomovaných výrobců. Seznam, na kterém jsou definována státem schválená stanovená měřidla je vyvěšen na stránkách Českého metrologického institutu. Na základě hodnot naměřených těmito měřidly je již možné podnikat právní kroky např. propouštění zaměstnanců.

Z pohledu legislativy, mají tyto přístroje odchylku měření povolenou 0,2 promile alkoholu v krvi. Z tohoto důvodu také např. policie ČR hladinu zbytkového alkoholu do 0,2 promile při silničních kontrolách neřeší, jedná se zde o zákonem tolerovanou odchylku měřidla. Tyto kvalitní detektory měří zbytkový alkohol velmi přesně.

Základem pro dlouhou životnost přístroje je jeho správné používání. Extrémně se přístroje opotřebovávají chybným používáním, jako je nepř. Bezprostřední zkoužka ihned po požití alkoholu. Profesionální fuell cell přístroje snášejí toto zatížení velmi dobře. Jsou schopny též detekovat alkohol v napojích např. pouhým přiložením přístroje ke sklenici s nápojem.

Zajímavostí je, že Česká polici používala do roku 2010 detektory alkoholu které nepatří do stanovených měřidel. Díky neznalosti veřejnosti však tohle bylo tolerováno. Po zavedení bodového systému a vyššímu počtu profesionálních obhajob se na tuto skutečnost přislo a policie postupně začala tyto měřidla stahovat.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Testy a srovnání alkohol testerů v českých denících

V několika českých mediích vyšly spotřebitelské testy alkohol testerů. Zde naleznete odkazy na tyto testy.

Spuštěn web s informacemi

V rámci bakalářské práce Libora Bláhy na téma "Typy domácích testerů na českém trhu v roce 2012" je spuštěn web mapující toto téma.

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Web: Test Alkoholtester
© Mgr. Libor Bláha 2012

Navigace:
    Zpravodaj:
    Odeslat

    Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.